čtvrtek 21. listopadu 2013

L'Eau d'Issey (Issey Miyake)

Hlava: lotus, frézie, brambořík, meloun
Srdce: pivoňka, karafiát, lilie, konvalinka
Základ: cedr, pižmo, santal, ambra

Štíhlý flakónek z matného skla, se stříbrným víčkem, čistými liniemi, světlý a průzračný. Čekáte křehkou a svěží vůni? Máte částečně pravdu. L'Eau d'Issey podle mě ale není nekomplikovaná svěží vůně nositelná pro všechny. Má určitou hloubku, není jednoduchá, alespoň pro mě ne. Jen pro pořádek, zkoušela jsem verzi EDT.

L'Eau d'Issey, jak už název napovídá, patří mezi vodní vůně. Spíš vodně květinové vůně. Květiny jsou výraznější než vodní tón, ten je pouze podbarvuje a dokresluje celkový dojem z vůně. Hlava parfému působí vodním dojmem více, přece jenom, meloun a lotos v hlavě udělají své. Meloun je zde cítit, ale umírněně a příjemně, ne jako v laciných vůních, kde bývá meloun leckdy chemický a příliš výrazný. Vůně je i přes přítomnost melounu od začátku květinová, je zde patrná stopa sladkosti a svěží květiny.

V srdci už není meloun patrný a květy se zahustí, stanou se sytějšími a plnějšími, ale i přesto nejsou těžké a omamné. Bílé květiny všeho druhu splývají v příjemnou směsici. Vodní tóny jsou trochu přítomné, ale v dálce, jen potůček opodál, ne jako by se květiny máchaly přímo ve vodě (takový dojem občas z vodních vůní mívám).
Později vůně trochu zesládne. Květiny leží na pižmovém základě, možná i trocha průsvitné a lehké ambry dělá dojem sladšího základu. Květiny samozřejmě přetrvávají a na závěr jsou krémovější. Nedokážu je rozeznat, napadá mě jedině lilie a lotos a k tomu ještě další. Nespornou výhodou této vůně je to, že dobře drží a jde do prostoru. Ne moc, ale dostatečně. Takže si této vůně vaše okolí všimne, ale nebude mít pocit, že se je snažíte svým parfémem otrávit. I to lze někdy zažít, zejména v malých a vydýchaných prostorách jako jsou dopravní prostředky. L'Eau d'Issey nebude obtěžovat ani v teple, tipuji, že musí být krásná v teplém a vlhkém počasí. Rozhodně se chystám vyzkoušet i EDP. Na oficiálních stránkách Issey Miyake jsem našla, že se vyrábí i čistý parfém, který je víc dřevitý. Mají u něj skvostný obrázek, který sem nemůžu nedat. Předpokládám, že k recenzi čistého parfému se asi jen tak nedostanu.

Tvůrce: Jacques Cavallier, 1992

Žádné komentáře:

Okomentovat