sobota 1. února 2014

Ô d'Azur (Lancôme)

Hlava: citron, bergamot
Srdce: pivoňka, turecká růže, červený pepř
Základ: dřeva, mošusové semínko, pižmo

Ô d'Azur je příjemná svěží vůně, je docela výrazná a jde hodně do prostoru. Navazuje na Ô de Lancôme, která je ale úplně jiná. Zelená skrz naskrz, trochu citrusová a svěží tak, že vám protáhne dutiny tam zpátky. Další vůní patřící do řady „Ô“ je Ô Oui!, kterou si příliš nepamatuji, ale byla ze skupiny ovocně květinových vůní, vybavuji si relativně výrazné jablko a bílé květiny. No a aby toho nebylo málo, tak existuje ještě další odnož, tou je Ô de l'Orangerie, kterou jsem ještě nezkoušela, ale mám to rozhodně v plánu. Ta je o rok mladší než Ô d'Azur.

Ô de Lancôme, Ô de l'Orangerie, Ô d'Azur

Na svěží vůni má také překvapivě dobrou výdrž. Složení opravdu nelže, vůně se vyvíjí od hlavy až po základ v podstatě přesně. Ze začátku zavoní citrusy a svěží květiny. Na začátku je hodně výrazná a spíš ostřejší, táhne se do prostoru a trochu štípe v nose. Za chvíli se ale už uklidní a umravní. Srdce je převážně květinové, s dotykem bergamotu z hlavy. Je cítit směs svěží a lehce kořeněné pivoňky s růží. Není to vůně rudé růže, ale spíš růžové orosené růže s ovocným nádechem. Pepř nijak výrazně necítím, vůni možná maličko nadlehčuje, i když to není úplně potřeba.

Později se do vůně začne pomalu vkrádat krémový podtón, všechno se zakulacuje a vlévá do sebe. Dřeva moc cítit nejsou, spíš jenom příjemně krémové pižmo, které podbarvuje vůni květin až do úplného konce. Tehdy na kůži cítím něco jako tělový krém s lehkou květinovou parfemací. Celkově je to vůně příjemná, čistá, svěží a docela optimistická. Zároveň o ní ale okolí ví, alespoň na mě jde opravdu hodně do prostoru a zejména na začátku je výrazná. Ale i tak zůstává vůní pro každou příležitost, která by byla nositelná i v létě. Teď v zimě je zase příjemně jiskřivá.


Tvůrce: Domitille Bertier, Sophie Labbé; 2010


Zdroje obrázků: 1, 2, 3

Žádné komentáře:

Okomentovat