středa 20. srpna 2014

Gucci by Gucci EDP

Složení: guava, malina, hruška, heřmánek, tiaré, pomerančový květ, lilie, pačuli, med, pižmo

U Gucciho nejsou s názvy zrovna kreativní, tak v nich může být docela často zmatek, obzvlášť když se do toho přidají dvě koncentrace téže vůně v jinak barevném flakónku, jako je to u Gucci by Gucci. Kromě této vůně je ještě k mání Gucci Eau de Parfum – kostkový průhledný flakón s hnědou tekutinou, který se ale pro jistotu už se přestává vyrábět. Další podobný flakónek, tentokrát laděný do růžova, nese název Gucci Eau de Parfum II. A to nemluvím o pánských vůních se stejnými názvy v podobných typech flakónů. Takže pokud si přejete nějaký z těchto parfémů k narozeninám, Vánocům, výročí nebo k něčemu jinému, tak dodejte kupujícímu podrobný popis, nebo si ho pro jistotu kupte samy. Všechny výše zmíněné vůně v podobných flakónech jsou totiž každá úplně jiná, tak ať předejdete zklamání.

Teď už k samotné vůni Gucci by Gucci EDP. Zdůrazňuji, že jsem zkoušela pouze parfémovou vodu, toaletní má být docela odlišná. Tato vůně v hnědém kostkovém masivním flakónu už od pohledu nevypadá jako nějaká křehotinka, o čemž Vás dokáže přesvědčit při prvních přivoněních. Je to plná, výrazná, sladká vůně, která má ale dvě polohy.

Zpočátku je to vůně vlhká, vůně šťavnaté hrušky, tekoucího medu, lehce podkreslená pačuli a bílými květinami – nejvýrazněji vnímám tiaré s ovocným nádechem a pomerančový květ. Tahle fáze mi přijde příjemně zahřívací a vysloveně podzimní. Připomíná mi chvíli po podzimní procházce v chladném vlhkém vzduchu, kdy je kolem hodně cítit mokrá země, člověk přijde do vyhřáté místnosti, kde dostane horký hruškový čaj oslazený medem, ale na botách mu pořád zbývá trocha toho bláta jako připomínka času stráveného na čerstvém vzduchu.

Po čase se vůně mění, stejně jako ten člověk, co přišel zvenku z procházky. Oblečení usychá, do každého koutu těla se vkrádá teplo a příjemná ospalost. Mokré boty obalené blátem už se válí jen někde v koutě, a hruškový čaj byl vyměněný za uklidňující heřmánkový. A tohle je ta poloha Gucci by Gucci, kterou mám ráda nejvíc. Ne, že by ta první část nebyla zajímavá, ale není to úplně ono. Ale ta druhá část je dokonalá. Sušený heřmánek, zkrystalizovaný med, lehké závany pačuli, které taky působí spíš suše a všechno ohlazuje trocha pižma. Krásná a neobvyklá kombinace, po heřmánku ve vůních jsem pátrala dlouho, ale ten nejkrásnější jsem zatím našla zde. Jen bych se obešla bez té první poloviny vůně, což je ale přece jen trochu moc.


Gucci by Gucci drží dlouho, nejde moc do prostoru, nebude tedy otravovat okolí jako třeba Angel, ačkoli pačuli je výrazné v obou, obě jsou docela sladké, ale obě jiné. Gucci by Gucci je dokonale ohlazená elegance, působí na mě luxusně a příjemně. Toaletní voda má být o něco jemnější, svěžejší a průzračnější a méně výrazná.

Tvůrce: Ilias Ermenidis, 2007

Zdroje: 1, 2, 3

Žádné komentáře:

Okomentovat